NOVA VIŠENAMJENSKA UČIONICA NA OTVORENOM

Autor: Tijana Pavliček, 21. 6. 2021.

PRONI Centar za socijalno podučavanje u suradnji s Gimnazijom Vukovar nastavlja suradnju na razvoju volonterstva i poticanju građanskog aktivizma među mladima. Tako je proteklih tjedana u dvorištu Gimnazije Vukovar organizirana izrada učionice na otvorenom u svrhu održavanja nastave, ali i drugih aktivnosti poput radionica, roditeljskih sastanaka i sl. Volonteri su tom prilikom naučili nove vještine - one tijekom izrade, sklapanja i lakiranja garnitura od euro paleta. Uz to je pripremljena i vertikalna gredica za uzgoj, brigu i proučavanje bilja.

U sklopu akcije održane su i prezentacije s ciljem informiranja volontera o programu Europskih snaga solidarnosti i mogućnostima koje se nude mladima kroz međunarodno volontiranje. Radionice su održali međunarodni volonteri Lorena Trupiano iz Italije i Ignasi Jimenez Fullana iz Španjolske, koji borave i volontiraju u PRONI Centru upravo preko ovog programa.

Ove su aktivnosti dio projekta Info centra za mlade Vukovar te projekta Budimo inkluzivni! koje financiraju Grad Vukovar i Europska unija kroz program Europskih snaga solidarnosti.

Zahvaljujemo se svim sudionicima, dobrovoljcima, koji su odvojili svoje slobodno vrijeme te tako pridonijeli provedbi ideje o višenamjenskoj učionici na otvorenom.

Gimnazija Vukovar / Šamac 2, HR-32000 Vukovar / www.gimnazija-vukovar.skole.hr / administracija@gimnazija-vukovar.skole.hr