NAŠI UČENICI SUDJELOVALI NA ZNANSTVENOJ RADIONICI „LOV NA BLAGO“

Autor: Tijana Pavliček, 2. 5. 2022.

Učenici naše škole: Andrej Čeke (1.b), Aleksandar Korizma (1.b), Luka Kolarević (1.b), Luka Hekić (1.b), Nina Belčić (1.a), Mirta Pendić (1.a), Lara Grlić (1.a), Ana Marušić (2.a), Ema Marušić (2.a), Dijana Andrašević (2.a), Helena Bendra (2.c), Kiara Lemac (2.c), Dora Helena Moguš (2.c), Tea Njegovec (2.c) i Nebojša Filipović (4.1)  u subotu su, u pratnji nastavnice Jasminke Bikić,  posjetili Odjel za biologiju u Osijeku i sudjelovali u aktivnostima koje su organizirane u sklopu projekta „Biolog-i-Ja“. Projekt promovira biologiju kao znanost, ali potiče i motivira učenike na studiranje biologije.

Učenici su sudjelovali u znanstvenoj radionici: “Lov na blago ulicama grada Osijeka“.  Timskim radom i kreativnim razmišljanjem, učenici su  rješavali  znanstvene zagonetke i zadatke čija rješenja otkrivaju sljedeću lokaciju na kojoj se nalazi novi trag na putu do blaga. Morali su biti snalažljivi i brzi, otkriti sve lokacije u gradu, ispuniti kartu, odgonetnuti konačno rješenje i na cilju osvojiti nagradu.

Učenici Andrej Čeke, Aleksandar Korizma, Luka Kolarević i Luka Hekić su, među mnogobrojnim timovima, do cilja stigli 3., te su osvojili vrijednu nagradu!

Odjel za biologiju imao je i Dan otvorenih vrata, te su učenici nakon radionice imali mogućnost proći kroz laboratorije,  vidjeti kako izgleda rad u njima, a studenti i profesori odgovarali su na njihova pitanja.

Nadamo se da je ovaj lov na znanstveno blago dodatno motivirao naše učenike za istraživanje i približio ih svijetu znanosti!

« Ožujak 2024 »

Gimnazija Vukovar / Šamac 2, HR-32000 Vukovar / www.gimnazija-vukovar.skole.hr / administracija@gimnazija-vukovar.skole.hr