Nagrada IMPERIAL stigla u Gimnaziju Vukovar

Autor: Tijana Pavliček, 8. 12. 2023.

U SPOMEN NA ONE KOJIH VIŠE NEMA dodijeljena nagrada Imperial učenicama i učenicima koji su se istakli humanitarnim djelovanjem i nesebičnim pomaganjem.
U Hrvatskoj je stradalo preko 402 djece, preko 1200 ih je ranjeno. Imperial je priznanje koje se već treću godinu zaredom dijeli u Dubrovniku.
Učenica Gimnazije
Vukovar Katrin Hardi 4b razreda jezičnog usmjerenja jedna je od dobitnica nagrade "Imperial".
Svečana ceremonija dodjele priznanja „Imperial“, kao i domjenak za uzvanike održani su 20.11.2023. g. u Hotelu „Hilton Imperial“ u Dubrovniku u 11 sati.
Na prjedlog razrednice Sanje Matičić odazvali smo se na Javni poziv objavljen od strane organizatora gdje smo dostavili prijedlog za dodjelu Godišnjeg priznanja „Imperial“ za našu učenicu Katrin Hardi čije je zalaganje za humanitaran,kulturni,vjerski i nacionalni rad,kroz brojne projekte, i aktivnosti prepoznat od strane povjerenstva i organizatora.
U kongresnoj dvorani hotela Hilton Imperial danas je održana svečanost dodjele državnog priznanja „Imperial“, koje je ovogodišnjim lauretima uručio izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora i dubrovački gradonačelnik Mato Franković.
“Ova nagrada priznanje je za dobrobit i postignuća u zajednici, a vi mladi pokazali ste kako se može doprinijeti i učiniti dobro djelo, bilo kroz djelovanje u obitelji, školi, udrugama, klubovima. Dubrovnik je jedan od hrvatskih gradova koji je u Domovinskom ratu dao najveći obol za slobodu, a to su izgubljeni dječji životi i to nikada ne smijemo zaboraviti. Pred nama i iza nas tužne su obljetnice stradanja. Usprkos tome, neka nam riječi pokojnog generala Nojka Marinovića još jednom ukažu na važnost pamćenja kao neizostavnog alata u izgradnji bolje budućnosti, ali i izostanak mržnje koja predstavlja golem teret. Draga djeco, budite ponosni na ovo priznanje. Od svih nagrada na ovom svijetu vjerujte da će vam, kada odrastete, ovo biti najvažnija, jer ćete znati što stoji iza nje. Sjetit ćete se brojne stradale djece čiji su životi okrutno prekinuti u Domovinskom ratu te njihova obola za mir i slobodu.
Ovom se prilikom prisutnima obratio i Dragutin Repinc, izaslanik potpredsjednika Vlade RH i ministra hrvatskih branitelja,čestitao nagrađenima za njihov nesebičan trud i rad.
“Imperial spaja, Imperial je živi spomenik i trajni podsjetnik na to da se nikada ne zaborave svi stradali, Imperial gradi nova prijateljstva i poznanstva te pokazuje solidarnost mladog čovjeka za najpotrebnije”, istaknuo je Pavela, dobitnik državne nagrade za promicanje prava djeteta,inicijator i utemeljitelj priznanja "Imperial".
Draga Katrin na ponos si svojim roditeljima,školi i prijateljima,nastoj i dalje promicati humanost i ljubav prema zajednici u kojoj rasteš i živiš,a ovo priznanje neka ti bude vjetar u leđa da i dalje to činiš.
Razrednica:Sanja Matičić

Gimnazija Vukovar / Šamac 2, HR-32000 Vukovar / www.gimnazija-vukovar.skole.hr / administracija@gimnazija-vukovar.skole.hr