U GIMNAZIJI VUKOVAR SVEČANO OBILJEŽENA PROSLAVA DANA SVETOG SAVE

Autor: Administrator , 7. 2. 2018.

U spomen na velikog svetitelja i prosvјetitelja – Svetogа Savu, u Gimnaziji Vukovar je u petak, 26. 1. 2018. već tradicionalno i svečano obilježena Svetosavska akademija.

U 14.00 sati u školi je u nazočnosti velikog broja uzvanika istaknutih osoba javnog i kulturnog života grada Vukovara, gostiju, ravnatelja Gimnazije profesora Davora Šijanovića, te velikog broja učenika i profesora, roditelja, bivših umirovljenih profesora i bivših đaka, učesnika i izvođača započela svečana priredba izvođenjem Svetosavske himne u intonaciji školskog zbora u nastavi na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu, posvećenjem slavskog kolača i koljiva, nakon čega je upriličen program sa prigodnim recitacijama posvećen Svetom Savi. Ove školske godine kuma Slave je bila Mirjana Oreščanin, profesorica povijesti kao predsjednica Vijeća srpske nacionalne manjine grada Vukovara koja nam je prigodnim riječima poželjela uspjeh u radu, sreću i zdravlje. Dramski literarni dio je sa učenicima prvih, drugih i trećih razreda pripremila profesorica srpskog jezika Danica Puškar, dok su nastup školskog zbora pripremali Danica Puškar i vjeroučitelj Marko Šukunda. Scenografiju je oslikala, i sa učenicima postavila profesorica Ljiljana Ajduković. Prigodnim riječima dobrodošlice, pozdravila je sve prisutne voditeljica smjene profesorica Anđelka Savić, a Svetosavsku besjedu biranim riječima održao je pravoslavni vjeroučitelj, profesor Marko Šukunda.

« Svibanj 2024 »

Gimnazija Vukovar / Šamac 2, HR-32000 Vukovar / www.gimnazija-vukovar.skole.hr / administracija@gimnazija-vukovar.skole.hr