17. Tjedan mozga u Gimnaziji Vukovar

Autor: Administrator , 14. 3. 2018.

Kampanja pokrenuta inicijativom organizacije Dana Alliance for Brain Initiatives, poznata u svijetu kao Brain Awareness Week, provodi se u Hrvatskoj već sedamnaestu godinu u mjesecu ožujku pod nazivom "Tjedan mozga".

Hrvatski institut za istraživanje mozga (HIIM) Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatsko društvo za neuroznanost (HDN), kao pridruženi članovi i partneri European Dana Alliance for the Brain (EDAB-a), ove su godine od 12. do 18. ožujka 2017.  glavni organizatori Tjedna mozga u Hrvatskoj, a u Osijeku glavne organizatore predstavljaju Medicinski fakultet  Osijek, njegova studentska Sekcija za neuroznanost SENZOS i Odjel za biologiju Sveučilišta J. J. Strossmayer te njihova studentska udruga ZOA. U zajedničkom projektu s nastavnicima i studentima Medicinskog fakulteta Osijek a u koordinaciji s nastavnicama Gimnazije Vukovar, Suzanom Osička i Jasminkom Bikić i ove godine smo organizirali obilježavanje Tjedna mozga u Vukovaru.

Ovogodišnje teme su:

1. Mozak i umjetna inteligencija
  2. Mozak – glad za kisikom i glukozom
  3. Mozak i sport

U Gimnaziji Vukovar su održane dvije radionice:

1. Obrati pažnju i treniraj mozak (Filip Kovačević i Ivana Galić )

2. Smart Apps (Milorad Zjalić i Marta Balog)

Predavanja eminentnih specijalista liječnika u ovome području održana su  u Državnom arhivu grada Vukovara i to:

1. Umjetna inteligencija (prof. dr. Marija Heffer, Medicinski fakultet Osijek)

2. Um koji liječi (dr. Goran Ivkić, Poliklinika NEURON, Zagreb)

3.  Mirno srce mirno kuca ( dr. Branka Bartolić, Poliklinika NEURON, Zagreb)

Posebno se zahvaljujemo prof.dr.sc. Mariji Heffer koja uvijek jedan dio manifestacije iz Osijeka realizira u Vukovaru sada već tradicionalno treću godinu za redom. Isto tako, zahvaljujemo ravnatelju Državnog arhiva u Vukovaru, gospodinu Petru Elezu, prof., na ustupanju prekrasnog prostora arhiva za održavanje gore navedenih predavanja.

« Svibanj 2024 »

Gimnazija Vukovar / Šamac 2, HR-32000 Vukovar / www.gimnazija-vukovar.skole.hr / administracija@gimnazija-vukovar.skole.hr