SUNČANI GRAD NA OTVORENJU DRŽAVNOG SKUPA U ZADRU

Autor: Administrator , 9. 5. 2018.

Dana 5. travnja 2018. godine u sklopu 11. državnog skupa učitelja i nastavnika povijesti Republike Hrvatske koji se održavao u Zadru uz nazočnost velikog broja uzvanika i eminentnih predavača iz područja povijesti i Domovinskoga rata, nastupili su i učenici Gimnazije Vukovar. Glazbeno – scenski prikaz pod nazivom: "PRIČE IZ MOGA GRADA" o Vukovaru prije, ali i poslije Domovinskog rata, njegovim trgovima, ulicama i Dunavu koji protječe pored Vukovara interpretirali su članovi Dramsko - recitatorske skupine Gimnazije Vukovar „Sunčani grad“ pod mentorstvom profesorica Vesne Karaule i Tijane Pavliček.

SUNČANI GRAD NA OTVORENJU DRŽAVNOG SKUPA U ZADRU

Uz ovakve učenike i njihov pristup vrlo zahtjevnim pripremama, uvježbavanju i nastupima, našem zadovoljstvu i ponosu nema kraja. Možemo slobodno, bez imalo zadrške reći kako su Nikolina Drobac, Lucija Horvatić, Ana Šimunović, Matea Prce, Iva Škarica, Karolina Ileš, Mato Ivković, Šimun Škarica, Matija Karaula, Marko Macura i Ivana Grgurević dostojanstveno predstavili školu, grad Vukovar i županiju. U zajedničkom programu, osim učenika Gimnazije Vukovar nastupila je i učenica Nika Biljan, učenica 6. razreda osnovne škole Cerna. U poslijepodnevnim satima uputili smo se kući, ali prije toga posjetili smo Škabrnju, upalili svijeće pored Spomen-ploče masovne grobnice i pomolili se za žrtve Škabrnje koja je doživjela istu sudbinu kao i naš Vukovar 1991. godine. Zahvaljujemo višem savjetniku Agencije za odgoj i obrazovanje gospodinu Franji Čičku na pozivu, ravnatelju srednjoškolskog đačkog domu u Zadru gospodinu Ivanu Đuli na domaćinstvu i smještaju, te gradu Vukovaru na čelu s Gradonačelnikom gospodinom Ivanom Penavom i Komunalcu Vukovar d.o.o. na čelu s direktorom gospodinom Igorom Štrangarevićem koji su prepoznali vrijednost, požrtvovnost i ljubav prema domovini ovih mladih ljudi, te nam pružili potporu u realizaciji ovog putovanja. Nezaboravno!

« Svibanj 2024 »

Gimnazija Vukovar / Šamac 2, HR-32000 Vukovar / www.gimnazija-vukovar.skole.hr / administracija@gimnazija-vukovar.skole.hr