Državno natjecanje iz geografije 23. - 25.4.2018.

Autor: Administrator , 20. 5. 2018.

Vukovarska gimnazija stajala je na brijegu iznad grada i bila je obojena žuto. Zato je nalikovala na svjetiljku koja je postavljena visoko s nekom osobitom namjerom. I doista je bila svjetiljka; bila je, naime, svjetionik.

Tko je god živio u Vukovaru, ili je kroz njega makar samo prošao, po njoj se morao orijentirati. Kada bi ugledali Gimnaziju, putnici su znali da su u Vukovaru: ploveći Dunavom spazili bi je još izdaleka, dolazeći cestom, upirali bi prstom i pokazivali jedni drugima njezina žuta pročelja. Po njoj su Vukovar prepoznavali, ona je određivala mjesto toga grada u zemljopisu svijeta. Kao što se, uostalom, po njoj orijentirao i naš grad. U njegovoj povijesti Gimnazija očito stoji kao kula svjetilja i bez nje bi grad bio zalutao. Svjetlo što se odozgo širilo nije bilo samo svjetlo znanja i učenosti, bilo je to i vjera u ljudsku pamet, i osjećaj za pravdu, i okrenutost svijetu i njegovim vrijednostima, a najviše od svega, bila je to svijest o vlastitom identitetu.

(Pavao Pavličić, akademik i književnik , učenik Gimnazije Vukovar).

Na otvorenju 23.4. nastupili su:

Zbor Gimnazije Vukovar: Himna Republike Hrvatske "Lijepa naša", „Dajem ti srce“.

Vukovarski golubići: „Vukovar u srcu mom“ s novoga CD-a nominiranog za nagradu Porin  pod ravnanjem   Dubravke Lemac

Tamburaški sastav Allegro koji djeluje u sastavu KUD-a Dunav: „Jesam li u Vukovaru“

Ženska pjevačka skupina Gimnazije Vukovar uz pratnju tamburaškog sastava Allegro:

„U san mi dođu tambure

Plesni odjel OŠ Dragutina Tadijanovića: sudionice ovogodišnjeg državnog natjecanja, s koreografijom „Djevojčice putuju svijetom“

Dramsko-recitatorska skupina Gimnazije Vukovar "Sunčani grad": „Priče iz moga grada“

Mažoretkinje Grada Vukovara

Dragan Jović, bivši učenik Gimnazije Vukovar magistar edukacije geografije, danas učitelj Geografije, sudionik brojnih državnih natjecanja, sudjelovao je i na Olimpijadi kao dio tima na Olimpijskom natjecanju iz Geografije, svečano je otvorio ovogodišnje državno Natjecanje iz Geografije.

25.4.2018. nastupili su:

Ženska pjevačka skupina Gimnazije Vukovar uz pratnju tamburaškog sastava Gimnazije Vukovar: „Ne daj Slavonijo“, „Lenka“, „O, divni moj Vukovaru ti“.

Recitatorska skupina Gimnazije Vukovar

U ova tri dana našega domaćinstva i predstavljanja Vukovara i Gimnazije Vukovar kao domaćina, možemo s punom odgovornošću istaknuti kako smo gostima iz cijele Hrvatske prezentirali najbolje što Vukovar danas ima. Zahvaljujemo svim učenicima i mentorima Gimnazije Vukovar, kao i svim vanjskim suradnicima na odazivu i besprijekorno odrađenom programu u oba nastupa otvorenja i zatvaranja državnoga natjecanja iz geografije 2018. Ponosni smo na Vas!

« Svibanj 2024 »

Gimnazija Vukovar / Šamac 2, HR-32000 Vukovar / www.gimnazija-vukovar.skole.hr / administracija@gimnazija-vukovar.skole.hr